AGLOMARMUR (AGGLOMARMUR)

Aglomarmur jest konglomeratem składającym się z odłamków skalnych spajanych w całość za pomocą specjalistycznych żywic. Jako produkt z kamienia naturalnego występuje w szerokiej i bardzo zróżnicowanej gamie kolorystycznej. W budownictwie używany jest jako materiał do produkcji parapetów, schodów oraz różnego rodzajów blatów.

MARMUR

Marmur to skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni lub dolomitów. Składa się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu. W zależności od domieszek może przybierać różne barwy: białą, szarą, różową, zielonkawą, czarną. Marmur można szlifować, piłować, polerować. Jest mniej odpornym materiałem od granitu i aglomarmuru. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny, obecnie używany w budownictwie z coraz większym zastosowaniem.

GRANIT

Granit to często spotykana lita, kwaśna skała magmowa - głębinowa, średnio- lub grubokrystaliczna. Ma budowę jawnokrystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstał. Granit przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarna i inne. Ze względu na łatwość otrzymania dużych bloków, cięcia i polerowania oraz bogatą i piękną kolorystykę używany jest w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny o wysokiej odporności na ścieranie oraz warunki atmosferyczne.

KONGLOMERAT MARMUROWY

Mieszanina kruszywa marmurowego "Biała Marianna" i importowanych poliestrów wysokiej jakości. Jako jedyni w kraju produkujemy wyroby najnowocześniejszej włoskiej linii technologicznej, gwarantującej wysoką jakość. Wszystkie wyroby posiadają ocenę Państwowego Zakładu Higieny Nr. B-20/95. W aktualnej ofercie posiadamy 44 wzorów kolorystycznych o strukturach idealnych granitów. Parapety wykonujemy na zamówienie w krótkich terminach oraz posiadamy w magazynach do natychmiastowego odbioru (kolor o symbolu "014").

O firmie Materiały Produkty Kontakt
© 2009 Polmar - Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie : Web-Profit